Κυριακή 24 Μαΐου 2009

Πανηγυρίζει όλη η Αιτωλοακαρνανία για το Παναιτωλικό. Μετά από ένα συγκλονιστικό παιγνίδι νίκησε την Ρόδο με 2-1 και ανέβηκε στη Β΄ Εθνική

Ήταν ένα μαγικό απόγευμα σε ένα παιγνίδι που έσπασαν καρδιές αφού χρειάστηκε στις καθυστερήσεις για να επιβραβευθεί η ανωτερότητα της ομάδος μας απέναντι στη Ρόδο.
. Όσοι φίλαθλοι έβγαλαν το χθεσινό αγώνα χωρίς να πάθουν καρδιακό επεισόδιο έκαναν το καλύτερο τεστ κοπώσεως. Θα ζήσουν για πολλά χρόνια. Τέτοια αγωνία δεν παλεύεται. Η ευχή όλων είναι η ποδοσφαιρική μας ομάδα ο Παναιτωλικός να ξαναφτάσει ψηλά
Η συμπαράσταση των φιλάθλων στο Παναιτωλικό ήταν συγκλονιστική και οι ποδοσφαιριστές γνώρισαν μια πρωτοφανή αποθέωση

Αι γενεαί πάσαι. Όλες οι γενιές των Αιτωλοακαρνάνων ήταν στη Ν. Σμύρνη και γιορτάσανε την άνοδο του Παναιτωλικού στη Β΄ Εθνική, ο οποίος επιβλήθηκε με 2-1 της Ρόδου. Ένα συγκλονιστικό παιχνίδι με ανατροπή του σκορ, για τα μπαράζ ανόδου στην Β΄Εθνική. Μεγάλη νίκη. Η ομάδα μας σε έναν αγώνα που έσπαζαν καρδιές, παρά το γεγονός ότι βρέθηκε να χάνει από το 5΄, κατάφερε επτά λεπτά πριν το τέλος (83΄) να ισοφαρίσει με τον Καραμαλίκη και να πάρει τη νίκη-άνοδο με γκολ του Παλαιολόγου στο 95΄.
Ρόδος: Παναγιωτόπουλος, Παπαδόπουλος, Μαλλιάκας, Χαλούλος, Μερεσιώτης (62΄ Αντωνίου), Ζαχαράτος, Πελέκης, Γκιγκάνι (81΄ Μπιμπίρης), Ρόμαντσουκ (68΄ Μαίλης), Λιοσάτος, Τριχιάς

Παναιτωλικός: Μπαμπανιώτης, Νάιντος (77΄ Ζουρούδης), Θεοδοσιάδης, Μπακάκης (70΄ Χαραλαμπάκης), Παλαιολόγος, Παπαποστόλου, Μπελεβώνης (55΄ Ζορμπάς), Δέντσας, Μουμίν, Καραμαλίκης, Ντελγκάδο.
ΦΩΤΟ: photo art angelos